Kiedy myślimy o nowych technologiach, widzimy inteligentne domy, autonomiczny samochód, roboty lub drony wyposażone w zaawansowaną sztuczną inteligencję. Jednak sfera IT jest znacznie większa, niż niektórzy sądzą. W naszych domach, szkołach i biurach towarzyszy nam duża liczba narzędzi. Na przykład sterowniki w kuchenkach mikrofalowych lub mechanizmy kontrolne, które zmieniają sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu. Ponadto wiele rzeczy, z których korzystamy na co dzień powstaje na linii produkcyjnej sterowanej przez specjalistyczne oprogramowanie.

Ingerencja w działanie linii produkcyjnej wymaga zgody wielu osób i musi być starannie zaplanowana. Istnieją zaawansowane narzędzia do planowania, które w szybki i łatwy sposób rozwiązują ten problem.
Wiedza, zwłaszcza w przypadku wystąpienia przestoju, jest niezbędna, aby wiedzieć, jak temu zapobiec. Wczesny krok w kierunku zmniejszenia nieoczekiwanych przestojów w produkcji można ograniczyć poprzez staranne i dokładne zaplanowanie, kiedy i gdzie nastąpi przestój. Smart Mobile House od jakiegoś czasu pracuje nad narzędziem, które nie tylko śledzi przestoje i przekazuje te informacje do fabryki w celu monitorowania w czasie rzeczywistym, ale także pomaga je odpowiednio zaplanować. Powiadomienia są widoczne i pokazują dokładne problemy w danej lokalizacji linii produkcyjnej. Pozwala to dowiedzieć się, dlaczego wystąpił przestój. Największym wyzwaniem było odtworzenie całego kodu źródłowego narzędzia z plików instalacyjnych, które jedynie pozostały. Podczas procesu dotPeek był bardzo pomocny. To darmowe przeglądarka bibliotek .NET. Może niezawodnie dekompilować dowolny zestaw bibliotek .NET na równoważny kod C # lub IL. Zestaw dekompilowany możemy zapisać jako projekt Visual Studio.

Wdrożenie narzędzia modernizacyjnego jest dobrym sposobem na ograniczenie ilości nieplanowanych przestojów. Plan krok po kroku to doskonałe podejście, które spowoduje znaczny wzrost czasu bezawaryjnej pracy fabryki, ale także zapewni szereg korzyści dla zakładu przetwórczego.

Gdy Henry Ford po raz pierwszy użył linii produkcyjnej w swojej firmie, nie mógł oczekiwać, że w przyszłości przestoje na linii produkcyjnej będą nadzorowane przez takie narzędzia.